İhracatın Yıldızlarına Ödül

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri'nin düzenlediği törenle bölgede en çok ihracat yapan 100 firmaya ödül verildi. Ödül alan firmaların çoğunluğunun Gaziantepli olması dikkat çekerken listenin ilk sırasında SANKO Dış Ticaret Anonim Şirketi yer aldı. Ödül töreninde konuşan GAİB Koordinatör Başkanı Fikret Kileci, Gaziantep ihracatının son 12 ayda 7 milyar doları aştığını kaydederek, bu başarının mimarının ihracatçılar olduğunu söyledi.

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri(GAİB) tarafından düzenlenen İhracatın Yıldızları Ödül Töreni Teymur Continental Otel'de gerçekleşti. Törene Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Gaziantep Valisi Davut Gül, AK Parti, CHP ve MHP Gaziantep Milletvekilleri Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Konukoğlu ile iş ve siyaset dünyasından birçok isim katıldı.
Törenin açılış konuşmasını yapan GAİB Koordinatör Başkanı Fikret Kileci, ödül alan firmaları tebrik etti ve bu başarılarından dolayı teşekkür etti. Kileci, ,jhracatçının sorunlarına da dikkat çekerek, "Gaziantep'in ihracatı son 12 ayda 7 milyar doları aştı. Ödül alan ihracatçılarımız bu başarının mimarlarıdır. Hepsine teşekkür ediyorum. En temel sorun finansmana erişim sıkıntısı. İhracatçıların ucuz krediye ulaşması sağlanmalıdır" diye konuştu.

TİM Başkanı İsmail Gülle ise yaptığı konuşmada şunları kaydetti: "Antep'te heyecan, arzu, istek başarı var. İstek var. İstediği zaman yapar. Antep ihracatının artış oranı Türkiye ihracat artışı ortalamasının üzerinde. Sizleri yürekten alkışlıyorum. Her türlü başarı takdire şayan."